ALTAX HYLOTOX Q środek płyn preparat owadobójczy

Nowe

(36,22zł/L)

HYLOTOX - owadobójczy preparat ochrony drewnaWięcej szczegółów

126,57 zł

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

Opis produktu

HYLOTOX - owadobójczy preparat ochrony drewna.

przeznaczenie:
do zwalczania owadów - technicznych szkodników drewna, między innymi: kołatka (Anobium sp), spuszczela (Hylotrupes Bajulus), borodzieja (Ergates Faber), trzpiennika (Sirex sp), miazgowca (Lyctus sp) ...
Larwy owadów toczą w drewnie chodniki, osłabiające strukturę i prowadzące do jej zniszczenia. zastosowanie: stare meble, ramy obrazów, wszelkie inne elementy drewniane porażone przez owady.

działanie:
preparat niszczy szkodniki poprzez bezpośrednie oddziaływanie substancji czynnej na ich układ pokarmowy. Okres karencji - dwa tygodnie.

sposób stosowania:
w zależności od wielkości powierzchni porażonej przez owady oraz występowania lub nie na drewnie warstw lakierniczych polecamy wybór jednej z dwóch metod zwalczania owadów:
a/ smarowanie - metoda ta stosowana jest w przypadku, gdy drewno nie zostało uprzednio pokryte lakierem lub farbą oraz gdy powierzchnia drewna porażonego jest duża i trudno jest zidentyfikować dokładne miejsca żerowania larw.
Metoda ta polega na kilkukrotnym nanoszeniu preparatu pędzlem powierzchni poddawanej zabiegowi zwalczania owadów;
b/ iniekcja - metoda stosowana w przypadku, gdy łatwo można zlokalizować miejsca żerowania larw (np. wysypująca się z otworów mączka drzewna) oraz gdy powierzchnia drewna została uprzednio pokryta np. lakierem i smarowanie pędzlem mogłoby się okazać nieskuteczne.
Preparat wprowadzamy w głąb drewna za pomocą strzykawki. W tym celu wykorzystuje się wszelkie spękania w drewnie oraz otwory wylotowe po owadach.
Po wykonaniu zabiegu zwalczania owadów zaleca się miejsca stosowania Hylotoxu szczelnie owinąć folią na około 2 tygodnie, co zwiększy skuteczność oddziaływania środka.
Hylotoxu nie należy używać metodą rozpylania, gdyż oparty jest on na łatwopalnym składniku. W razie potrzeby zabieg powtórzyć 2-3 krotnie. W czasie i po zastosowaniu preparatu w pomieszczeniach zamkniętych całość starannie wietrzyć do zaniku charakterystycznego zapachu.

wydajność:
0,1 do 0,3 litra preparatu na 1 m2 powierzchni drewna.

uwagi:
środek szkodliwy i łatwopalny.

skład chemiczny:
alfametryna, benzyna lakowa; preparat ma postać głęboko penetrującej cieczy gotowej do użycia.

przechowywanie:
przechowywać w oryginalnych, szczelnie zamkniętych opakowaniach z dala od ognia, magazynów spożywczych i pasz. Chronić przed dziećmi i osobami postronnymi.Opinie

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

ALTAX HYLOTOX Q środek płyn preparat owadobójczy

ALTAX HYLOTOX Q środek płyn preparat owadobójczy

(36,22zł/L)

HYLOTOX - owadobójczy preparat ochrony drewnaNapisz opinię

2 inne produkty w tej samej kategorii: