MAGNAT STYLE STIUK PERŁOWY 4,5kg tynk akrylowy

5903973093046

Nowe

(43,13zł/kg)

Stiuk Perłowy MAGNAT Style to cienkowarstwowa masa akrylowa z dodatkiem perłowych wypełniaczy, przeznaczona do zdobienia ścian wewnętrznych.Więcej szczegółów

194,71 zł

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji


Opis produktu
Stiuk Perłowy MAGNAT Style to cienkowarstwowa masa akrylowa z dodatkiem perłowych wypełniaczy, przeznaczona do zdobienia ścian wewnętrznych. Nadaje dekorowanym powierzchniom charakterystyczne powłoki o szlachetnym, perłowym połysku. Powstałe na powłoce refleksy zmieniają się w zależności od kąta padania światła.
SPOSÓB STOSOWANIA
Przygotowanie podłoża

Podłoże powinno być przygotowane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej
Przygotowanie produktu
Wyrób gotowy do użycia. Można go zabarwić Pigmentem Barwiącym MAGNAT Style wg zalecanej receptury kolorystycznej, pamiętając, że dopuszczalna jego ilość nie powinna przekroczyć 3% objętości barwionego wyrobu. Dodatek powyżej 100 ml pigmentu na opakowanie 4,5 kg może powodować ograniczenie efektu dekoracyjnego zależnie od wybranego koloru. W przypadku barwienia na ten sam kolor kilku opakowań jednego produktu, w celu zapewnienia jednolitego efektu kolorystycznego, przeznaczone do barwienia produkty należy kolorować razem w jednym pojemniku zbiorczym. Przygotowane opakowanie chronić przed zanieczyszczeniami (skruszony materiał). Mogą one powodować utrudnioną aplikację produktu i uszkodzenie dekoracji.
SPOSÓB APLIKACJI
ETAP 1
Gładką i równą powierzchnię malujemy Lateksową Farbą Gruntującą MAGNAT. W zależności od rodzaju podłoża nanosimy maksymalnie dwie warstwy farby.
ETAP 2
Na wyschniętą po gruntowaniu powierzchnię za pomocą pacy weneckiej nakładamy pierwszą warstwę Stiuku Perłowego MAGNAT Style. Czynność tę wykonujemy na niewielkich obszarach i w różnych kierunkach tak, by pokryć całą powierzchnię. Nie jest wymagane łączenie kolejnych fragmentów „na mokro”. Należy jednak pamiętać, aby grubość nakładanej warstwy nie była większa niż 1 mm. Tak położoną warstwę pozostawiamy do wyschnięcia na ok. 4 godz.
ETAP 3
Kolejną grubszą warstwę Stiuku Perłowego nakładamy w podobny sposób jak warstwę pierwszą. Nadmiar produktu zbieramy przeciągając lekko po powierzchni czystą krawędzią pacy.
ETAP 4
Przed całkowitym wyschnięciem (po upływie ok. 5-10 minut) krawędzią pacy wygładzamy powierzchnię, prowadząc pacę w różnych kierunkach. Pracę tę wykonujemy bez nadmiernego użycia siły. Czynność ta przyczyni się do podkreślenia efektu dekoracyjnego, w szczególności perłowych refleksów. W zależności od wysychania warstwy Stiuku Perłowego, wygładzanie powtarzamy do momentu uzyskania gładkiej powierzchni z charakterystycznymi refleksami.
Uwagi
Właściwe przygotowanie podłoża, użycie zalecanych narzędzi i metod malowania przyczynia się do uzyskania właściwej, deklarowanej wydajności farby. Produkt przechowywać w szczelnie zamkniętych opakowaniach w temperaturze od +5oC do +25oC. Chronić przed mrozem. Pełne właściwości wytrzymałościowe po 28 dniach. Produkt wymaga od wykonawcy konkretnych umiejętności z zakresu aplikacji tego typu materiałów.
Dostępne opakowania: 4,5 kg
Wydajność: do 4 m2/kg przy dwóch warstwachOpinie

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

MAGNAT STYLE STIUK PERŁOWY 4,5kg tynk akrylowy

MAGNAT STYLE STIUK PERŁOWY 4,5kg tynk akrylowy

(43,13zł/kg)

Stiuk Perłowy MAGNAT Style to cienkowarstwowa masa akrylowa z dodatkiem perłowych wypełniaczy, przeznaczona do zdobienia ścian wewnętrznych.Napisz opinię

30 inne produkty w tej samej kategorii: