JEDYNKA IMPREGNAT DO DREWNA z woskiem lakierobejca

Nowe

(14,93zł/1l)

JEDYNKA DO DREWNA jest impregnatem koloryzującym

Więcej szczegółów

13,44 zł

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

OPIS PRODUKTU
Cienkopowłokowy impregnat dekoracyjno – ochronny z woskiem do drewna zewnętrznego, opracowany na bazie trzech aktywnych żywic, zapewniających kompletną ochronę drewna:
• żywica polisacharydowa – ułatwia kompatybilność impregnatu ze strukturą chemiczną drewna,
• olej lniany – doskonale penetruje drewno i odpycha wilgoć,
• żywica alkidowa – tworzy szczelną powłokę, co gwarantuje odporność na warunki zewnętrzne i środowiskowe.
Dodatkowo, impregnat zabezpiecza powierzchnię drewna przed szkodliwym promieniowaniem UV, a jego powłoka jest odporna na działanie mikroorganizmów.
PRZEZNACZENIE
Impregnat przeznaczony jest do dekoracyjno-ochronnego malowania wszelkich powierzchni drewnianych oraz drewnopochodnych na zewnątrz pomieszczeń: okien, drzwi, altan, ogrodzeń, drewnianych fasad budynków oraz innych elementów stolarki budowlanej.
APLIKACJA
1) PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA
Powierzchnie należy oczyścić, osuszyć, odżywiczać, usunąć wszelkie plamy z oleju lub wosku. Sęki usunąć (braki uzupełnić czystym drewnem) lub pozostawić (zabezpieczyć specjalistycznymi środkami chemicznymi). Wady, ubytki należy uzupełnić wstawkami z drewna, uszkodzenia, szczeliny uzupełnić masą szpachlową do drewna, o odcieniu nieco jaśniejszym niż wymagany kolor. Do czyszczenia powierzchni oraz usuwania pleśni zaleca się użycie odpowiednich preparatów. Dokładnie zmatowić istniejące połyskliwe powłoki i podłoża wcześniej bejcowane, w celu zapewnienia odpowiedniej absorpcji impregnatu przez podłoże. Wszystkie powierzchnie do malowania muszą być suche, a zawartość wilgoci w drewnie nie może przekraczać 20%.
2) MALOWANIE
Produkt należy dokładnie wymieszać. Aplikować pędzlem lub tamponem rozcierając w kierunku zgodnym z rysunkiem słojów drewna. Zaleca się nakładanie przynajmniej dwóch warstw w odstępach minimum 6 godzin.
Uwaga! Nie stosować przy temperaturze otoczenia poniżej +5°C i wilgotności względnej powietrza powyżej 80%.
3) CZYSZCZENIE NARZĘDZI
Przed umyciem narzędzia należy dobrze wytrzeć, w celu usunięcia możliwie największej ilości produktu. Narzędzia czyścić ROZCIEŃCZALNIKIEM NISKOAROMATYCZNYM DO WYROBÓW FTALOWYCH I ALKIDOWYCH marki JEDYNKA® lub benzyną lakierniczą.
KOLORYSTYKA
Bezbarwny + 10 gotowych kolorów.
Naklejka prezentująca kolor impregnatu na opakowaniu ma charakter poglądowy. Zalecamy sprawdzenie wymalowań dostępnych w punktach sprzedaży, w których to również dostępne są testery kolorystyczne o poj. 50ml z oryginalnym produktem. Ze względu na rodzaj materiału jakim jest drewno, ostateczny kolor oraz stopień połysku będzie uzależniony od gatunku drewna, ilości nałożonego produktu, sposobu aplikacji, stopnia przygotowania oraz pierwotnego koloru podłoża. W związku z tym zalecamy wykonanie wymalowania próbnego, które będzie odzwierciedleniem ostatecznego efektu na danym drewnie.
STOPIEŃ POŁYSKU
Mat.

Dostępne kolory

impregnat do drewna Jedynka_biały
impregnat do drewna Jedynka_szary
impregnat do drewna Jedynka_bezbarwny
Jedynka impregnat do drewna z woskiem - ochrona i dekoracja powierzchni drewnianych. Kolor impregnatu: sosna
Dąb bielony
Jedynka impregnat do drewna z woskiem - chroni i dekoruje powierzchnie drewniane. Kolor impregnatu: teak
impregnat do drewna Jedynka_orzech
impregnat do drewna Jedynka_palisander
impregnat do drewna Jedynka_heban
impregnat do drewna Jedynka_zielony

Opinie

Brak komentarzy od klienta w tym momencie.

Napisz opinię

JEDYNKA IMPREGNAT DO DREWNA z woskiem lakierobejca

JEDYNKA IMPREGNAT DO DREWNA z woskiem lakierobejca

(14,93zł/1l)

JEDYNKA DO DREWNA jest impregnatem koloryzującym

Napisz opinię

30 inne produkty w tej samej kategorii: